Site Loader

Ceny nemovitostí neustále rostou, není se tak čemu divit, že společně s cenami se zpřísňují i podmínky pro získání hypotečních úvěrů. Poskytovatelé úvěru se řídí zákonem o spotřebitelském úvěrů, který je pro bankovní i nebankovní společnosti závazný. Nebankovní společnosti jsou ovšem v některých ohledech přeci jenom benevolentnější ke svým žadatelům. Pojďme si představit základní rozdíly, které představují bankovní a nebankovní půjčky.

Sjednávání úvěru

Banky i vlivem pandemie většinu svých služeb zpřístupnily i online formou. Ovšem pro bankovní úvěr je zapotřebí ještě stále návštěva pobočky. Pohovor s pracovníkem banky, vyjednání podmínek, doložení všech potřebných dokumentů a pak jen vyčkat, jaký verdikt banka vyřkne. Bankovní instituce ke každému žadateli přistupují individuálně a to znamená jediné – zdlouhavý schvalovací proces.

osobní schůzka

Nebankovní společnosti jsou v tomto ohledu o poznání benevolentnější. O úvěr je možné zažádat jen za pomoci internetu. Většina těchto společností pracuje s automatickým schvalovacím procesem, kde vyplnění údajů a vyhodnocení trvá jen několik minut. Pokud vyřízení proběhne kladně, peníze může mít žadatel již druhý den na účtu. Nebankovní společnosti tak primárně využívají žadatelé, které mají špatnou platební minulost nebo potřebují mít finance k dispozici co možná nejdříve.

Benevolentnost

Banky slovo „benevolentnost“ ve svém slovníku nemají. Žadatelé o úvěrové produkty musí splnit zákonem stanovené podmínky, aby jim bylo vyhověno. Ani to však občas nestačí a z banky mohou odejít s nepořízenou.

čtení smlouvy

V tomto ohledu jsou bankovní společnosti jiné. Nabízí půjčky i klientům, kteří by v bance nikdy neuspěli. Těm, kteří se potýkají ze špatnou finanční minulostí či na bankovní úvěr nemohou dosáhnout. Jedním z benevolentních úvěrových produktů je i americká hypotéka bez registru Americkahypoteka.cz.