Site Loader

O trampolíny je dnes obrovský zájem, jejich přednosti oslovují další zájemce, kteří si skákání mohou vyzkoušet na vzorových výrobcích, v jump parcích, nebo u přátel na zahradě. Na co se zaměřit ještě před jejich zakoupením a jak se na nich bezpečně pohybovat?

péra

Několik důležitých zásad při používání trampolíny

Náhradní díly – zajímejte se včas, nejlépe při jejím nákupu přímo u prodejce, zda a v jakém rozsahu nabízí náhradní díly https://www.beanbag.cz/nahradni-dily-na-trampoliny, a také jak jsou dostupné. Poškodit se při pohybu může opravdu cokoli a kvůli jednomu vadnému dílu pak není nutné pořizovat celý nový výrobek. Jde především o kryty pružin, ochrannou síť, dopadovou plochu, pružiny a nosné trubky.

Kam ji postavit – stát by měla na rovném terénu, nejlépe na trávníku. Není vhodná dlažba, asfalt ani beton, neboť tu opěrné nohy podkluzují a trampolína není příliš stabilní. Vzdálenost od nejbližších zdí nebo jiných překážek by neměla být kratší, než 3 metry. Dbejte také na to, aby se děti nebo zvířata nepohybovala pod odrazovou plochou, kdy na ní někdo skáče. Výrobci doporučují zajistit alespoň 7 metrů volného místa nad skákací plochou, stává se, že se trampolína někdy ocitá pod vzrostlým stromem a cvičenci pak hlavou naráží na jeho větve.

pružiny

Jen jeden cvičenec – bezpečný pohyb lze zajistit pouze jedné osobě, zejména děti rády skotačí s kamarády v hojném počtu a pak dochází ke zbytečným úrazům.

Pozor na podkluzování – abyste si skákání opravdu užili a bavilo vás to, musíte dodržovat základní pravidla bezpečného pohybu. Především odložte všechny volné předměty a šperky, mobilní telefony z kapes apod. Cvičte jen naboso, svlékněte ponožky a sundejte boty. Na bosých chodidlech podložka nepodkluzuje. Skákejte také jen na suché ploše, za deště se mění v nebezpečný terén. Zbavte se rovněž častého zlozvyku cvičení s plnou pusou jídla nebo se žvýkačkou.